KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16737037

nr 1673 7037

David Wallin

(1876-1957), Sverige

Oljemålning, Signerad, påskrift a tergo, David Wallin Italien 1919. Kvarlåtenskapsstämpel. Olja på pannå, 32x35 cm, yttermått inklusive ram: 48x50 cm

David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

800 kr

måndag 20 januari 2025
kl 20:24:55

David Wallin

Läs mer om David Wallin